PRZECIWKO AGRESJI I PRZEMOCY

Utworzono dnia 09.02.2017

W odpowiedzi na prośbę Pani Dyrektor, aby w roku szkolnym 2014/2015 podjąć działania w kierunku profilaktyki przeciwko agresji i przemocy w szkole, uczniowie klasy VI pod okiem p. Joanny Surmy i  odbywającej w naszej szkole praktyki p. Anny Jędzierowskiej przygotowali gazetkę, na której zabrali swój głos w sprawie, a tym samym zachęcają pozostałych uczniów do przyłączenia się do akcji przeciwko przemocy.

Wspólną pracę rozpoczęto od lekcji języka polskiego:” Przemoc nie popłaca”, na której uczniowie podawali sposoby rozwiazywania sytuacji konfliktowych w życiu codziennym, wypowiadali się  na temat artykułów prasowych dotyczących wojny, przemocy i agresywnych zachowań . Kolejnym krokiem było redagowanie haseł przeciwko przemocy i  przygotowanie metodą projektu planszy, na których znajdziemy odpowiedzi na pytania: Dlaczego na świecie ciągle dochodzi do przemocy? Co należałoby zrobić, aby na świecie nie było przemocy?  Powstał nawet utwór poetycki, w którym uczniowie i nauczyciele wyrazili swój stosunek do omawianego tematu –  to  NASZA  ODPOWIEDŹ!

To była owocna współpraca i pierwsze kroki w kierunku walki z przemocą, która zagraża światu.

Nie bądź bierny. Przyłącz się do nas!!!

Joanna Surma.

Styczeń 2019