WOŚP - sprawozdanie

Utworzono dnia 09.02.2017

W Sztabie WOŚP przy SP w Racimierzu pracowało kilkadziesiąt osób, dlatego wynik tegoroczny jest znakomity. Zebrano 11 787,57 zł. i 32,37 euro.

Wolontariusze kwestowali w niedzielę od godz. 13 do 1530. Później w szkolnej sali gimnastycznej odbyła się impreza finałowa, podczas której licytowano ofiarowane przedmioty, występowali uczniowie SP w Racimierzu (przedstawienie Koła Teatralnego pt. „Czerwone kapturki”, taniec „Waka, waka”, taniec  zespołu „Jantarki” ze świetlicy wiejskiej w Racimierzu, występ wokalny Adama Muryna i Wiktorii Gockiej, skecz Macieja Dąbrowskiego). Podczas licytacji sprzedano wiele przedmiotów min.:

©       złote serduszko – 800 zł, (sponsorzy Daniela i Andrzej Wyganowscy),

©       srebrne serce nr 1 – 400 zł, (sponsorzy Malwina i Sławomir Witkowscy),

©       srebrne serce nr 2 – 530 zł, (sponsor Zbigniew Makowski – pracownia złotnicza Goleniów),

©       tort WOŚP – 600 zł, (sponsor Jolanta Matuszak),

©       pendrive WOŚP – 75 zł, (sponsorzy Malwina i Sławomir Witkowscy),

©       2 koszulki WOŚP – 226 zł,

©       kalendarze WOŚP – 251 zł,

©       magnes WOŚP – 50 zł,

©       torba WOŚP – 25 zł,

©       biżuteria srebrna – 50 zł,

©       wino domowe – 85 zł,

©       gra stolikowa piłkarzyki – 110 zł,

©       nalewka malinowa – 110 zł,

©       2 kogutki łapciate – 55 zł

Podczas finału A. Kulma przekazała sztabowi 530 zł z balu o charakterze charytatywnym, jaki odbył się w dniu poprzednim w świetlicy wiejskiej w Racimierzu.

Wspaniale spisała się kuchnia, która oferowała: pierogi ruskie oraz z kapustą i grzybami, krokiety, naleśniki z nutellą, dżemem, gofry z bitą śmietaną i owocami, placki z jabłkami, tosty, galaretki owocowe, chleb ze smalcem i ogórkiem, popcorn, rogaliki, chrusty, rozmaite ciasta, barszczyk czerwony oraz zupę gulaszową, a także napoje zimne i gorące.

Atmosfera na sali była niezwykle radosna i gorąca. Na zakończenie 23. Finału strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarnowie bezpiecznie odpalili fajerwerki. Światełko do nieba było wyjątkowo ładne.

W poniedziałek, 12 stycznia, wszystkie dzieci kwestujące i występujące podczas finału zajadały się pysznym tortem, który dla nich wylicytowali Państwo Stanisława i Piotr Rzymczykowie. To nagroda za wysiłek i zaangażowanie uczniów.

Magdalena Ławicka, szef sztabu serdecznie dziękuje z wszystkim osobom zaangażowanym w  przygotowanie i przeprowadzenie 23. Finału WOŚP. Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców i jej przewodniczącej Małgorzacie Pikuli, a także sponsorom produktów spożywczych i fajerwerków.

Galeria zdjęć:

2         MIKRASZEWICZ ŁUKASZ

3         MIKRASZEWICZ PIOTR

4         MERTA WANESSA

ŻARNOWO – grupa I – opiekun KATARZYNA RADZIK, IRENA TARNOWSKA 1330 zbiórka koło domu p. Radzik

1         ETRYK PAULINA

2         DĄBROWSKI MACIEJ

3         WĘCŁAWEK FILIP

4         DĘBSKI SZYMON

5         WĘCŁAWEK MARCEL

6         ŁUCZAK KSAWIER

7         WOŹNIAK ROKSANA