Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Racimierzu

DZIEŃ ZIEMI - KOŁO TEATRALNE ZNOWU W AKCJI

Utworzono dnia 14.02.2017

Jak co roku, mali aktorzy koła teatralnego zaprezentowali z okazji  Dnia Ziemi przedstawienie promujące ekologię na co dzień.

ym razem przedstawienie i pokaz strojów wykonanych z  materiałów odpadowych miały miejsce 5 maja. Hasłem przewodnim była prośba do wszystkich, aby nie wyrzucali śmieci jak leci, ale je segregowali. Mali artyści odegrali rolę śmieci i wcale nie poczuli się tym urażeni! Również piosenki, które nuciły jeszcze nasze babcie, zostały przerobione na śmieciowe. Oczywiście, na koniec - jak zawsze - był pokaz mody ekologicznej, przygotowany przez wschodzące gwiazdy show biznesu z klas : IV, V i VI. Pokaz został przygotowany pod czujnym okiem P.  Beaty Kuleszy. Był jedyny  i niepowtarzalny! Seria krótka i nie do podrobienia! Dodatkową atrakcją była prezentacja strojów, w wykonaniu opiekunek koła teatralnego - pani Eli i pani Natalii. Furorę zrobiła rodzina z kl. VI, Kundzia i Trudzia. Oczywiście i pozostałe modelki i modele dobrze się zaprezentowali. Występ chyba się spodobał, bo na widowni była cisza i nie trzeba było nikogo przywoływać do porządku. Natomiast, po zakończeniu przedstawienia i pokazu mody, sala wybrzmiała gromkimi oklaskami. 
Mamy nadzieję, że obecni na przedstawieniu uczniowie,  rodzice oraz dziadkowie,  nie tylko sami zawsze będą dbać o naszą Planetę, ale i będą uświadamiać innych, że Ziemię mamy piękną, ale tylko jedną. Tak, jak w piosence, którą zaśpiewały dzieci : „ Nie warto mieszkać na Marsie, nie warto mieszkać na Wenus[…] „ bo Ziemia to wyspa zielona” I niech tak zawsze będzie!

 

E. Mazur

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny