MAŁE TOURNEE KOŁA TEATRALNEGO Z SP W RACIMIERZU

Utworzono dnia 14.02.2017

Jak co roku, mali aktorzy Koła Teatralnego zaprezentowali z okazji Dnia Ziemi przedstawienie promujące ekologię na co dzień.

Tym razem przedstawienie i pokaz strojów wykonanych z  materiałów odpadowych, miały miejsce 5 maja. Hasłem przewodnim była prośba do wszystkich, aby nie wyrzucali śmieci jak leci, ale je segregowali. Mali artyści odegrali rolę śmieci i wcale nie poczuli się tym urażeni! Również piosenki, które nuciły jeszcze nasze babcie, zostały przerobione na śmieciowe. Oczywiście, na koniec - jak zawsze - był pokaz mody ekologicznej, przygotowany przez wschodzące gwiazdy show biznesu z klas: IV, V i VI. Pokaz został przygotowany pod czujnym okiem P.  Beaty Kuleszy. Był jedyny i niepowtarzalny! Seria krótka i nie do podrobienia! Dodatkową atrakcją była prezentacja strojów, w wykonaniu nauczycielek - pani Eli i pani Natalii. Furorę zrobiła rodzina z  kl. VI, Kundzia i Trudzia. Oczywiście i pozostałe modelki i modele dobrze się zaprezentowali. Występ chyba się spodobał, bo na widowni była cisza i nie trzeba było nikogo przywoływać do porządku. Natomiast, po zakończeniu przedstawienia i pokazu mody, sala wybrzmiała gromkimi oklaskami.

Aby przygotować tak perfekcyjnie występ, trzeba było dużo czasu i pracy. Opłacało się jednak! Mali aktorzy zaprezentowali przedstawienie nie tylko w swojej szkole, ale w dniu 19 maja pojechali z nim do szkół podstawowych w Krępsku i Stepnicy, gdzie usłyszeli słowa zachwytu oraz podziękowania. Ponadto, w Krępsku czekał na nich słodki poczęstunek. Opiekunki Koła Teatralnego, panie: Elżbieta Mazur i Natalia Mazur, były dumne ze swoich uczniów. Oni sami zaś zadowoleni i  bogatsi o nowe doświadczenia.

Mamy nadzieję, że wszyscy obecni na przedstawieniach, nie tylko sami będą dbać o naszą Planetę, ale będą również uświadamiać innych, że Ziemię mamy piękną, ale tylko jedną. Tak, jak w  piosence, którą zaśpiewały dzieci : „ Nie warto mieszkać na Marsie, nie warto mieszkać na Wenus[…] „ bo Ziemia to wyspa zielona”. I niech tak zawsze będzie!

Przedstawienie można obejrzeć tutaj: http://stepnica.tv-polska.eu/film/368628-nie-wyrzucaj-smieci-jak-leci

O nas napisano na szkolnej stronie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Stepnicy http://www.sp.stepnica.pl/aktualnosci/pokaz/766__nie_wyrzucaj_smieci_jak_leci_

E. Mazur

M. Ławicka