Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Racimierzu

27. Finał WOŚP - relacja

Utworzono dnia 19.01.2019

 

Pomaganie jest dziecinnie proste. Wystarczy tylko chcieć i wtedy można zebrać 21 000 złotych – tak jak to zrobił sztab WOŚP, utworzony w Szkole Podstawowej w Racimierzu.

13 stycznia tego roku był dniem tyleż tragicznym, co radosnym. Cały dzień, już od godziny 10.30 wolontariusze w liczbie 45, zbierali pieniądze na szczytny cel. Każda grupa miała wyznaczonych opiekunów i rejon zbiórki. Z terenu wrócili ok. 15 godz. i natychmiast zostali nakarmieni naleśnikami z dżemem i powidłami, a także napojeni ciepłą herbatką. Równolegle, w innych pomieszczeniach szkolnych, opiekunowie wolontariuszy wraz z pracownikami szkoły przeliczali zawartość puszek, tak aby od razu można było poinformować wolontariuszy o ich indywidualnym wyniku.

W sali gimnastycznej rozpoczęła się impreza finałowa, podczas której licytowane były serduszka: dwa złote (ofiarodawcy: Daniela i Andrzej Wyganowscy, Aneta i Jacek Dąbrowscy) i  trzy srebrne (ofiarodawca – Zbigniew Makowski Pracownia Złotnicza w Goleniowie), gadżety od Jurka Owsiaka, dwa torty, wyroby domowe takie jak. chleb, schab wędzony, serki wędzone, nalewki i miód pitny, mleko i twaróg oraz wiele przedmiotów ofiarowanych przez przyjaciół sztabu. Wielki tort dla wolontariuszy i uczniów, którzy występowali na scenie, upiekła p. Jolanta Matuszak, a wylicytował Ryszard Ławicki, zastępca Burmistrza M i G w Stepnicy.

Również loteria fantowa oferowała mnóstwo przeróżnych fantów. W tym czasie kuchnia sztabowa sprzedawała pierogi, krokiety, frytki, naleśniki, ciasta, babeczki, desery, zupę gulaszową, sałatkę jarzynową i serki wędzone. Można było napić się gorącej czekolady, kawy z  ekspresu, herbaty i innych napojów.

Atmosfera była wspaniała, a sala gimnastyczna tętniła życiem, muzyką, tańcem i śpiewem. Na scenie występowali: zespół ludowy „Stepniczanie”, Michał i Adam Murynowie, uczniowie tańczący, śpiewający oraz grający na flażoletach, Wojtek Witkowski w piosence Artura Andrusa „Podryw na misia”. Wielki aplauz widowni wzbudził występ Wojtka oraz uczniów w tańcu ze światełkami.

Bardzo ważnym punktem Finału był udział OSP w Żarnowie. Strażacy przypomnieli zasady udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej i przygotowali pokaz, w którym uczestniczyli również uczniowie. Przy tej okazji nadmieniam, że SP w Racimierzu uczestniczy w programie edukacyjnym Fundacji WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

27. Finał w Racimierzu zakończył się zapaleniem 100 długich zimnych ogni. Już podczas światełka do nieba umawialiśmy się na kolejny Finał, w przyszłym roku.

Efektem wspólnej pracy są nie tylko pieniądze, potrzebne na zakup sprzętu do specjalistycznych szpitali, ale także integracja środowiska oraz nauka wolontariatu i pracy zespołowej.

Na zebrana sumę 21 000 zł składają się następujące kwoty:

  • 2 600 zł – złote serduszka,

  • 1 950 zł – srebrne serduszka,

  • 7 284 zł – kwesta uliczna,

  • 6 626 zł – loteria i licytacja pozostałych przedmiotów,

  • 2 540 zł – kuchnia

 

Jako szef sztabu stwierdzam, że zorganizowanie imprezy na taką skalę możliwe jest jedynie przy aktywnym udziale bardzo wielu osób, którym należą się wielkie słowa podziękowania.

Siema! Do przyszłorocznego Finału WOŚP.

Magdalena Ławicka – szefowa sztabu WOŚP przy Szkole Podstawowej w Racimierzu

 

27. Finał WOŚP

Utworzono dnia 19.01.2019, 08:30

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Imieniny