Utworzono dnia 04.06.2018

I Międzynarodowe Zawody Sportowe w ramach projektu Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach odbyły się 29 maja na stadionie miejskim w Goleniowie. W zawodach wzięło udział ponad 200 uczniów klas pierwszych oraz kilkudziesięciu rodziców, opiekunów i trenerów.

Rozpoczęcie zawodów wyglądało jak mini olimpiada, ponieważ każdy zespół uczniowski przemaszerował na stadion trzymając tabliczkę z nazwą i herbem gminy. Niesione były również flagi Polski, Niemiec, Unii Europejskiej i projektu ZDZG. Otwarcia imprezy sportowej dokonał Robert Krupowicz – Burmistrza Gminy Goleniów, gospodarz zawodów. Krótkie wystąpienie miał również Hans Joachim Höppner - przewodniczący Rady Miasta Schwedt. Obaj Panowie życzyli dzieciom dobrej zabawy i sportowej postawy, podkreślając, że nadrzędnym celem aktywności fizycznej jest zdrowie.

Wśród zaproszonych gości był także Andrzej Wyganowski – Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica, który bardzo serdecznie przywitał się z reprezentacją Stepnicy, która czerwonych koszulkach świetnie wyglądała i była rozpoznawalna z daleka.

Organizatorzy przygotowali dla dzieci różne atrakcje: zabawy i konkurencje na 5 stacjach, zjeżdżalnię-wielki dmuchany zamek, puszczanie baniek mydlanych, malowanie twarzy oraz stanowisko policji, gdzie mówiono o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Każdy uczestnik zawodów mógł posilić się kanapkami, w których nie mogło zabraknąć warzyw (sałata, ogórek, pomidor) oraz jabłkami.

Dzieci pomimo upału dzielnie uczestniczyły w sportowym współzawodnictwie zespołów. Ośmioosobowe drużyny (4 dziewczynki i 4 chłopców) reprezentujące każdą z gmin, startowały w  trzech konkurencjach. Ostatecznie uplasowały się one w następującej kolejności:

1. Gmina Goleniów

2. Gmina Schwedt

3. Miasto Kołobrzeg

4. Gmina Kołobrzeg

5. Gmina Stepnica.

Wszystkim dzieciom należą się gratulacje i pochwały, bo upał nie sprzyjał aktywności. Ci, którzy w jakimś momencie poczuli się zmęczeni, szukali schronienia w pobliskim parku. Dla ochłody organizatorzy uruchomili również deszczownicę i zapewnili wodę bez ograniczeń.

Zawody sportowe pierwszaczków zakończyły się wręczeniem pucharów i pamiątkowych medali. Na koniec imprezy Burmistrz Gminy Goleniów przekazał flagę projektu przedstawicielom Gminy Stepnica, którzy będą gospodarzami następnych zawodów, już na początku nowego roku szkolnego.

Zachęcam do odwiedzania strony projektu https://www.facebook.com/zdzggkgk/

Dziękuję wychowawczyniom i rodzicom uczestniczącym w tej imprezie sportowej: Elżbiecie Mazur, Teresie Margas, Joannie Dolnej-Zielińskiej, Zuzannie Żuk, Stefanii Mireckiej, Monice Węcławek, Katarzynie Warchałowskiej, Monice Jagodzińskiej.

Magdalena Ławicka

Zawody sportowa ZDZG