Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Racimierzu

„Królowa Śniegu” – na lodzie

Utworzono dnia 26.11.2018

22 listopada uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki z zerówki wyruszyli na wycieczkę do Szczecina. Oprócz Pań wychowawczyń pojechała tez spora grupka Rodziców. Chętnych było dużo, ponieważ mieliśmy okazję uczestniczyć w niesamowitym przedstawieniu Moskiewskiej Rewii Na Lodzie, która zaprezentowała widowisko, oparte na motywach baśni autorstwa Hansa Chrystiana Andersena, pt. „Królowa Śniegu”. Wydarzenie miało miejsce w Hali Netto Arena.

Gdy tam dotarliśmy, przeraziła nas liczba dzieci i dorosłych, oczekujących na dworze w długiej kolejce, aby kupić bilet i wejść do środka. Dobrze, że nie trwało to długo, bo było bardzo zimno. Gdy zasiedliśmy na widowni, po chwili na lodowisko wyjechał Mikołaj, który pięknie przywitał się z dziećmi i zapowiedział, co za chwilę będzie się działo. Gdy przygasły światła i wjechały przepiękne, srebrne choineczki, które rozpoczęły swój niesamowity taniec, poczuliśmy, że otacza nas niezwykły świat baśni, w którym wszystko może się zdarzyć. Artyści, w godny podziwu sposób, za pomocą muzyki, śpiewu i tańca na łyżwach przedstawiali kolejne sceny baśni, którą dzieci dobrze znają. Co chwilę z widowni słychać było odgłosy zachwytu i brawa.  A było co nagradzać! Choreografia pełna była indywidualnych popisów, zawierających bardzo trudne elementy jazdy figurowej na lodzie. Pojawił się nawet artysta wykonujący na lodzie ewolucje na jednokołowym rowerku! Na uwagę zasługiwała również oprawa muzyczna tego przedstawienia, poruszające utwory zaśpiewane po rosyjsku oraz wspaniałe, mieniące się różnymi barwami, kostiumy artystów. Wrażenia dopełniła „gra świateł” oraz widowiskowe efekty pirotechniczne. To było niesamowite przedstawienie. Dla naszych dzieci to była pierwsza rewia na lodzie, którą mieli okazję podziwiać. Przeżycia były tak niesamowite, że nawet oblężenie MacDonalda przez inne grupy, powracające z przedstawienia, nie zniechęciły ich do cierpliwego czekania na jedzonko. Tym razem musiały zjeść przygotowane przez pracowników restauracji zestawy w autobusie, ale  nikt nie marudził, że ma nie taką zabawkę albo, że nie lubi kurczaka.    

Myślę, że za cztery lata, gdy Artyści z Moskwy znowu odwiedzą nasz kraj, będziemy mieli okazje ponownie podziwiać ich popisy. Już się nie możemy doczekać!

Elżbieta Mazur

Królowa Śniegu na lodzie

Utworzono dnia 26.11.2018, 10:37

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny