Niesiemy radość pod choinkę

Utworzono dnia 02.01.2019

Dnia 20 grudnia, późnym popołudniem, w Szkole Podstawowej w Racimierzu odbyło się Spotkanie Wigilijne dla lokalnej społeczności, przygotowane przez nauczycielki nauczania zintegrowanego: Elżbietę Mazur, Małgorzatę Trzeciak i Katarzynę Radzik i ich uczniów. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście, wychowawcy klas I-III, pracownicy szkoły, rodzice. Wszyscy zasiedli przy suto zastawionym stole, pełnym smakołyków, przygotowanym przez uczniów i ich rodziców. Pani Elżbieta Mazur powitała zebranych i zaprosiła do wspólnego śpiewania kolęd. Następnie uczniowie przebrani za anioły rozpoczęli cześć artystyczną. Były wiersze, tańce, kolędy i pastorałki, przygotowane specjalnie na tą okoliczność. Publiczność nagradzała dzieci gromkimi brawami i niejednemu łezka wzruszenia zakręciła się w oku. Po występie głos zabrał ksiądz Piotr Dzedzej, pochwalił dzieci, złożył wszystkim życzenia świąteczne. Rozpoczęło się dzielenie opłatkiem i składanie życzeń. Aby tradycji stało się za dość były też prezenty wigilijne dla zaproszonych gości oraz rodziców. Upominki wykonali wcześniej uczniowie. Z pomocą rodziców upiekli i ozdobili pierniki, zrobili ozdoby choinkowe z masy porcelanowej i kartki świąteczne z życzeniami. Wszystko to pięknie zapakowane wręczyli zaproszonym gościom. Impreza zakończyła się wspólnym kolędowaniem przy muzycznym akompaniamencie Adama Muryna. Wigilia długo pozostanie w naszej pamięci i w naszych sercach. Dziękujemy rodzicom za pomoc w jej organizowaniu.

K. Radzik

Niesiemy radość