Ślubowanie klasy pierwszej

Utworzono dnia 04.11.2018

Dnia 31 października 2018 roku, w Szkole Podstawowej im. Ks. J. Twardowskiego, w Racimierzu, odbyło się przyjęcie uczniów klasy I do społeczności uczniowskiej, czyli tzw. „Ślubowanie”.

Na uroczystość przybyli: Przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej- Anna Dąbrowska, Przewodnicząca Rady Rodziców- Malwina Kasica - Witkowska, Instruktor Świetlicy Joanna Marszałek. Najliczniejszą grupą na widowni byli jednak rodzice, dziadkowie, ciocie i wujkowie pierwszoklasistów, oraz uczniowie i pracownicy szkoły.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego i złożeniu raportu o gotowości do apelu, przez przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, Pani Dyrektor Magdalena Ławicka powitała zebranych. Zwróciła się też do pierwszaków , życząc im samych sukcesów w nauce i dobrego samopoczucia w naszej szkole. Następnie odbyła się część artystyczna. „Sowy Mądre Glowy”- bo taką nazwę przyjęła klasa pierwsza –zaprezentowały to, czego nauczyły się w ciągu dwóch miesięcy. Każdy uczeń wyrecytował wierszyk, były też popisy wokalne i śpiewy grupowe- wszystko na przysłowiową szóstkę. Uczniowie klas II i III, przygotowali dla pierwszaków krótki egzamin z wiadomości o szkole. Oczywiście, został on zdany celująco. Starsi koledzy złożyli pierwszakom życzenia i zaśpiewali dla nich piosenkę. Występy wszystkich dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami publiczności.

Następnie pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, a Pani Dyrektor pasowała ich na uczniów Szkoły Podstawowej w Racimierzu. Dzieci otrzymały mnóstwo prezentów od Rady Rodziców i starszych kolegów . Po pamiątkowym zdjęciu wszyscy udali się na poczęstunek, który przygotowali rodzice pierwszoklasistów. Uroczystość udała się , dzięki rodzicom, którzy nie tylko przygotowali poczęstunek i upominki, ale pomogli przy dekorowaniu klasy i sali gimnastycznej. Dziękuję Wam bardzo.

Wychowawca klasy I – Katarzyna Radzik

Ślubowanie