Śniadanie daje moc

Utworzono dnia 28.10.2019

Chyba wszyscy wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Powinno być bogate w witaminy i  dać nam energię na resztę dnia. Tego staramy się uczyć nasze dzieci już od najmłodszych lat. Dlatego w naszej szkole odbyła się, jak co roku akcja pt „Śniadanie daje moc”. 22 października uczniowie klas I-III, pod czujnym okiem wychowawców i rodziców przystąpili do wykonywania zdrowych, kolorowych kanapek. Ubrani w barwne fartuszki ochronne i chusteczki na głowach, wyposażeni w produkty spożywcze i narzędzia kuchenne (deski, noże) udali się do szkolnej kuchni. Tutaj tworzyli swoje ulubione śniadanka. Na ciemnym i jasnym chlebie znalazły się zarówno wędliny, ser, jak i cała gama warzyw, takich jak pomidory, ogórki, sałata , rzodkiewki, szczypior. Efekt przeszedł wszelkie oczekiwania. Kanapki były tak piękne i pachniały tak smakowicie, że zachęcały do jedzenia nawet niejadków. A było ich tyle, że młodsi koledzy mogli poczęstować kolegów ze starszych klas jak i pracowników szkoły. Nawet odwiedzający szkołę Pan Listonosz nie odmówił skosztowania tych przysmaków.

Najedzeni i pełni energii uczniowie przystąpili do wykonania plakatów związanych z tematem dnia. Malowali, rysowali, przyklejali, a pomysły były różne i trafne.  Powstały ciekawe prace, które teraz zdobią hol szkoły.

Wszystko to udało się zrobić dzięki pomocy rodziców, którzy dostarczyli potrzebne produkty i pomogli maluchom w ich pracy. Dziękujemy!

Katarzyna Radzik

Śniadanie daje moc