ŚNIADANIE DAJE MOC klasie trzeciej

Utworzono dnia 28.10.2019

22 października, podobnie jak w poprzednim roku, klasy młodsze i zerówka wzięły udział, w ramach tygodnia Be active, w akcji: „Śniadanie daje moc”. Dzieci, wraz z Mamami, które przyszły pomóc, z wielką ochotą przystąpiły do „produkcji” kanapek. Oczywiście były to kanapki nie tylko pyszne, ale i bardzo zdrowe, gdyż znajdowały się na nich tylko warzywa oraz topiony serek. Kanapki znikały z prędkością światła , i to nie tylko za sprawą dzieci, ale i Mamuś, które zasygnalizowały, że poczuły silny głód i chętnie się poczęstują. Muszę przyznać, że  ja  także postanowiłam posmakować tych pyszności i musiałam zjeść kilka, żeby dobrze poczuć smak.  Fabian, z wielkim zaangażowaniem „tworzył” kanapkę dla cioci Feli i bardzo się ucieszył, gdy pochwaliła go za jego dzieło, które ze smakiem zjadła. Na koniec, dwa talerze kolorowych kanapek zabraliśmy do klasy, bo tam czekała nas następna praca. Otóż, podobnie jak pozostałe klasy młodsze, mieliśmy wykonać plakat – ŚNIADANIE DAJE MOC. Przez całą następną lekcję tworzyliśmy, aż w końcu powstało niezłe dzieło, które będzie można podziwiać na korytarzu, obok sal lekcyjnych kl. I-III. Oczywiście zawisną tam też, równie piękne, dzieła uczniów klasy pierwszej i drugiej.

Z satysfakcją należy stwierdzić, że dobrze wykonaliśmy powierzone zadania i na pewno będziemy zwracać uwagę, co jemy, bo zdrowie jest najważniejsze!

E. Mazur

kl.3