Spotkania z ciekawymi ludźmi

Utworzono dnia 19.12.2018

14 grudnia przedszkolaki i dzieci z klas I-III miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z pisarkami książek dla dzieci – Anną Piecyk i Jolantą Nyrkowską. Obie Panie w bardzo interesujący sposób przedstawiły drogę powstania książki i opowiedziały o pracy pisarza oraz ilustratora książek dla najmłodszych. Oczywiście nie obyło się bez prezentacji twórczości. Usłyszeliśmy fragmenty wzruszającej opowieści o chorej Malince. Panie poinformowały nas, że książeczka ta przyczyniła się do tego, że kilka dziewczynek oddało swoje włosy dla chorych dzieci po chemioterapii. Poznaliśmy również historię firanki i bałwanka - bohaterów „Zimowych opowieści”, a także ciekawe przygody ubrań z szafy, z książeczki pt. „Ubrankowo”. Przed prezentacją ostatniej książki dzieci dostały do ubrania części garderoby, o których była ta opowieść. Panie pisarki musiały wywrzeć duże wrażenie, bo pytań nie było końca, a na twarzach słuchaczy widać było emocje! Twórczość Anny Piecyk i Jolanty Nyrkowskiej jest bardzo wartościowa, ponieważ w swoim przekazie promuje przyjaźń, wzajemną pomoc i poświęcenie dla innych, ale także opowiada o pięknej przyrodzie. Na przykładzie historii o firance i bałwanku uświadamiamy sobie, że coś się kończy, bo zaczyna się coś nowego, ale potem wszystko się powtarza i bałwanek znowu stoi na swoim miejscu, a firanka może go podziwiać. Na koniec spotkania Panie, na ręce wychowawców, przekazały dzieciom prezent, który odpakujemy w czasie klasowej Wigilii. Ciekawe, co tam jest?

Dziękujemy za wspaniałe wrażenia. Myślimy, że dzieci z ochotą sięgną po książeczki napisane i zilustrowane przez te Panie, a może będą chciały w przyszłości też pisać książki dla dzieci, a może dla dorosłych?

E. Mazur i M. Trzeciak

Spotkania z ciekawymi ludźmi