Tropiciele w akcji odkrywają świat

Utworzono dnia 28.05.2019

W piątek 24 maja br. grupa dzieci uczestniczących w zajęciach „Tropicieli w akcji”, miała okazję rozmawiać z niezwykłym gościem. Odwiedziła nas bowiem pani dr Małgorzata Torbé, dzięki której  dzieci odkryły na terenie przyszkolnym, tuż, tuż - koło boiska i placu zabaw -  niezwykły świat przyrody… Uzbrojeni w lupy i dobre humory, z dociekliwością poszukiwaczy ciekawostek świata przyrody -  poznawaliśmy zagadki fauny i flory naszej małej ojczyzny. A jeśli chcecie się dowiedzieć, gniazda jakich ptaków oglądaliśmy i dotykaliśmy, sprawdzając ich niecodzienną strukturę i czy to prawda, że dawno, dawno temu to niezamieszkałe gniazda jednego z gatunków służyły dzieciom za swoiste ciepłe buciki – koniecznie spytajcie Madzię Radzką, Lenkę Węcławek, Anię Węcławek, Nikolę i Bartka Chojeckich! Chętnie Wam o tym opowiedzą. Świat przyrody oglądany przez lupę badacza, dotykany, wąchany i przytulany, otwarcie dzielił się z nami swoimi tajemnicami. Pani dr Małgorzata Torbé znała odpowiedź na każde trudne pytanie zadawane przez małych tropicieli, pokazywała jak odszukiwać gatunki roślin w kluczu do ich oznaczania. To była naprawdę pasjonująca przygoda.
              Pani dr Małgorzata Torbé jest Wiceprezesem Stowarzyszenia na Rzecz Wybrzeża i od lat zajmuje się edukacją przyrodniczą dzieci i młodzieży. Zajrzyjcie koniecznie na podane linki, a dowiecie się więcej na temat jej szerokiej działalności:  https://www.facebook.com/parknaturyzalewuszczecinskiego/ oraz http://przyrodniczka.pl/. Warto podkreślić też fakt, że pani Torbé jest pomysłodawcą polsko - holenderskiego projektu fotograficznego, w którym w przyszłym roku szkolnym wezmą udział uczniowie naszej placówki. To  WE Young People See Nature.  Nie martwcie się, pani Małgosia obiecała, że jeszcze odwiedzi naszą szkołę. Trzymamy za słowo!!!
Stefania Piechocka – opiekun projektu „Tropiciele w akcji”

Czerwiec 2019