Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Racimierzu

Uroczyste nadanie sztandaru Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Racimierzu

Utworzono dnia 30.08.2019

 

Taki sztandar, że ziemię okryje,

Taki sztandar, że w wieki ponosi…

 

W życiu każdego człowieka są chwile ważne i piękne, które zapadają na stałe w jego sercu i  pamięci. Takim doniosłym wydarzeniem dla uczniów, rodziców, dyrekcji, zaproszonych gości, grona pedagogicznego i pracowników Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w  Racimierzu było przekazanie sztandaru szkole przez Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru.

 

19 czerwca 2019 roku  zapisze się w historii SP w Racimierzu jako jedna z najważniejszych dat. W  tym dniu, po 72 latach - od momentu, w którym szkoła rozpoczęła swoją działalność, Pani Dyrektor Magdalena Ławicka w imieniu Rady Pedagogicznej przyjęła sztandar jako symbol najwyższych wartości i przekazała go uczniom, by prowadził ich ku lepszej przyszłości.

 

W chwili gdy, środkiem sali wprowadzony został sztandar, zapanowała niezwykła cisza. Wszyscy zebrani mieli świadomość jak uroczysta jest ta chwila, bo o tym jak doniosłym symbolem jest sztandar w historii naszej ojczyzny opowiadał już Henryk Sienkiewicz w powieści Krzyżacy. Podkreślił to także pan Andrzej Wyganowski, Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica – oficer w stanie spoczynku – mówiąc, że sztandar dla szkoły jest jak chorągiew dla oddziałów wojskowych, którym towarzyszyła od wieków.

 

Podczas uroczystości przybliżono historię szkoły, zaprezentowano sztandar, a delegacje klas złożyły tekst przysięgi. Ważnym momentem uroczystości było wbijanie gwoździ pamiątkowych przez fundatorów, dzięki którym od tego dnia sztandar będzie towarzyszyć społeczności szkolnej w  najważniejszych wydarzeniach i uroczystościach. Obecny na uroczystości ksiądz proboszcz Piotr Dzedzej dokonał poświęcenia sztandaru.  

Uroczystość zakończona została częścią artystyczną, którą przygotowali uczniowie klas I – III oraz IV - VI pod kierunkiem swoich nauczycielek. Miłym akcentem występów była biedronka na koszulce każdego dziecka, bo patron szkoły, ks. Jan Twardowski, nazywany był przez dzieci księdzem od biedronek.

 

Pani Dyrektor podkreśliła, że to wydarzenie nie miałoby miejsca, gdyby nie zaangażowanie tak wielu osób i wsparcie fundatorów, którym należą się wielki podziękowania.

Lista fundatorów sztandaru:

 1. Rada Rodziców przy SP w Racimierzu
 2. Daniela i Andrzej Wyganowscy
 3. Malwina i Sławomir Witkowscy
 4. Magdalena i Ryszard Ławiccy
 5. Agnieszka i Marek Mikraszewicz 
 6. Iwona i Krzysztof Łuczko
 7. Ewa i Arkadiusz Tomala
 8. Aneta i Jacek Dąbrowscy
 9. Lidia i Andrzej Wyzińscy 
 10. Monika i Marcin Sokolińscy
 11. Ochotnicza Straż Pożarna w Żarnowie
 12. Łukasz Gruszczyński
 13. Wanda i Witold Bobrowscy
 14. Pracownicy S P w Racimierzu w roku szkolnym 2018/2019
 15. Koło Łowieckie Dzik Świnoujście

 

Nadanie Szkole Sztandaru

Utworzono dnia 08.09.2019, 16:13

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny

e-skarbonka