WIWAT NAUCZYCIELE!

Utworzono dnia 16.10.2018

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października. Z tej okazji brać uczniowska w piątek, 12 października zorganizowała uroczystą akademię. Impreza obyła się w sali gimnastycznej, ponieważ nas jest dużo, a dodatkowo przybyło wielu gości. Wśród nich m.in.: p. Stanisława Rzymczyk – zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica, p. Dorota Bednarczyk – Gminny Inspektor Oświaty, p. Małgorzata Pikula – była już, przewodnicząca Rady Rodziców i p. Malwina Kasica, nowo wybrana przewodnicząca Rady Rodziców. Oczywiście zaproszenie przyjęli również nasi szacowni Emeryci oraz Rodzice naszych uczniów.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrała p. dyrektor Magdalena Ławicka, która serdecznie przywitała wszystkich obecnych. Następny moment był bardzo wzruszający, gdyż p. Dyrektor oficjalnie podziękowała p. Małgosi Pikuli za wzorowe kierowanie Radą Rodziców i ciężką pracę na rzecz naszej Szkoły. Potem głos zabrała pani Stanisława Rzymczyk, która, przekazując na ręce p. Dyrektor piękny bukiet kwiatów, wszystkim Nauczycielom ,w imieniu Władz Gminy, złożyła serdeczne życzenia . Dyrektor M. Ławicka otrzymała z rąk p. S. Rzymczyk nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica.

Po części oficjalnej przyszedł czas na popisy uczniów, którzy przygotowali bogaty program artystyczny, oczywiście z niewielką pomocą swoich wychowawców. Usłyszeliśmy piękne piosenki, inscenizacje i wiersze. Na scenie pojawiła się nawet kwiaciarnia z mnóstwem kwiatów, oczywiście dla Nauczycieli! Występowali uczniowie wszystkich klas, a nawet ,na potrzeby imprezy, p. Joasia Surma „reanimowała” koło teatralne . Również przedszkolaki zaśpiewały piosenkę o krasnoludkach i żeby mieć pewność, że widownia zrozumiała jej tekst, zilustrowały ją ruchem. Hitem programu okazał się występ Wojtka Witkowskiego, który przygotował scenkę kabaretową: „Z życia Belfra”. Nasz utalentowany Wojtuś bardzo trafnie przedstawił obecną sytuację nauczycieli, w wielu aspektach nie do pozazdroszczenia! Pedagodzy, pomimo częstych reform, są do swojej pracy nastawieni pozytywnie, bo dla nich najważniejszy jest uczeń i jego rozwój!

Uroczystość zakończyła się pamiątkową fotką Grona Pedagogicznego. Wszyscy trzymali w dłoniach portrety z własnymi karykaturami, narysowanymi przez uczniów klasy siódmej. Rysunki naprawdę się udały! Bez trudu można było każdego rozpoznać, a dodatkowo zostały oprawione w piękne ramki. Wspaniała pamiątka, dziękujemy.

Myślę, że dzień ten był dla nas, Nauczycieli wyjątkowy i na długo zostanie w naszej pamięci. Nawet jeżeli czasami mamy trudne chwile, to takie wydarzenia pozwalają nam cieszyć się, że nasza praca jest ważna i my jesteśmy dla innych ważni. Dziękujemy Wam Rodzice i Uczniowie!

Elżbieta Mazur

DEN