PASOWANIE TO NIE LANIE!

Utworzono dnia 09.02.2017

30 października 2014 roku to data, która pozostanie na długo w pamięci rodziców i  uczniów SP w Racimierzu.

Właśnie w tym dniu odbyła się uroczystość PASOWANIA dzieci klasy pierwszej na uczniów Naszej Szkoły.

Na uroczystości byli obecni m in. : Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Stepnica Ryszard Ławicki, Skarbnik Beata Rogalska, Sołtysi oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Pikula. Najliczniejszą grupą na widowni byli jednak rodzice, dziadkowie, ciocie i  wujkowie pierwszaków oraz uczniowie i pracownicy szkoły.

Pani Dyrektor Magdalena Ławicka przywitała wszystkich, ale szczególnie serdeczne słowa skierowała do pierwszaczków, które słuchały „ jak zaczarowane”. Potem głos zabrali przedstawiciele Władz Samorządowych, R. Ławicki i B. Rogalska.

Po tych przemówieniach przyszedł czas na dzieci z klasy pierwszej, które, i tutaj nie będę skromna, zaprezentowały się przepięknie!!! Również uczniowie klasy 2 i 3 przywitali pierwszaków wierszem i piosenką, a także przeprowadzili krótki egzamin, który dzieci zaliczyły na szóstkę! Potem Dyrektor M. Ławicka odebrała od „ Promyczków”, bo taką nazwę klasa przyjęła, Przyrzeczenie i Pasowała ich na Uczniów Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Racimierzu.

Dzieci otrzymały od zaproszonych gości tyle prezentów, że nie mogły udźwignąć! Również uczniowie kl. 2 i 3 wykonali własnoręcznie śliczne zakładki.

Później UCZNIOWIE udali się na „pyszne jedzonko” oraz na tańce.

Oczywiście uroczystość wypadła tak wspaniale dzięki moim KOCHANYM RODZICOM, którzy dzielnie mi pomagali oraz przygotowali upominki dla pierwszaków, a także słodki poczęstunek dla gości i dzieci. Dziękuję Wam bardzo!

Wychowawca kl. pierwszej Elżbieta Mazur