Dzień pizzy

Nie ma w naszym przedszkolu osoby, która nie lubi pizzy, dlatego też 9 lutego tradycyjnie obchodziliśmy światowy dzień pizzy. Od samego rana dzieci obserwowały etapami, jak należy przygotować ciasto. Przy pomocy pań praca szła bardzo zwinnie. Pani Agatka uszyła dzień wcześniej fartuszki dla każdego kuchmistrza , za co bardzo dziękujemy. Obowiązkiem małego kucharza było rozwałkowanie ciasta, posmarowanie sosem oraz dobranie ulubionych składników. No i oczywiście to na co przedszkolaki czekały od samego rana czyli kosztowanie smakołyku. W międzyczasie podczas oczekiwania na wyrośnięcie ciasta dzieci musiały powycinać ulubione składniki do pizzy z gazet i udekorować pizzę na kartce papieru. Żeby uatrakcyjnić dzień pani przygotowała wyścigi z tacą kelnerską, na której była pizza, między przeszkodami i skoki z tacą przez przeszkody. To był bardzo smaczny dzień.

Ilona Zdzieszyńska

Dzień pizzy