Projekt W DRODZE DO SUKCESU

Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy
i Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Racimierzu

PROWADZĄ NABÓR UCZESTNIKÓW I UCZESTNICZEK
DO PROJEKTU „W DRODZE DO SUKCESU”.

współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 (Priorytet RPZP.08.00.00 Edukacja, Działanie RPZP.08.03.00 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach Strategii ZIT dla SOM).

1. Projekt skierowany jest do wszystkich uczniów i uczennic Szkoły Podstawowejw Stepnicy oraz Szkoły Podstawowej w Racimierzu.
  2. Osoby deklarujące uczestnictwo w zajęciach realizowanych w ramach projektu, muszą być mieszkańcami Gminy Stepnica.
  3. Uczestnikiem projektu może zostać każdy uczeń i uczennica, który z własnej inicjatywy, za zgodą rodziców/opiekunów, zainteresowany jest nabywaniem nowych umiejętności
    i rozwijaniem zainteresowań, podnoszeniem ogólnego poziomu wykształcenia.
  4. Rekrutacja odbywać się będzie w Szkole Podstawowej w Stepnicy oraz Szkole Podstawowej w Racimierzu – na początku roku szkolnego 2018/2019 (zakończenie rekrutacji 10.09.2018r.)

W roku szkolnym 2018/19 – w ramach projektu – zrealizowane zostaną następujące zadania:

Zadanie 1. Realizacja małych projektów edukacyjnych rozwijających umiejętność uczenia się, kompetencje matematyczne, przyrodnicze i społeczne.

S.P. Stepnica: 18 grup po 6 osób (9 grup w pierwszym i 9 grup w drugim semestrze).

S.P. Racimierz: 6 grup po 6 osób (3 grupy w pierwszym i 3 grupy w drugim semestrze).

Zajęcia popołudniowe mające na celu wykorzystanie wiedzy i umiejętności w praktyce. Odbywać się będą w wymiarze 2 godzin tygodniowo przez 10 tygodni. Jeden uczeń może uczestniczyć max. w 2 projektach. Zajęcia odbywać się będą w terminie wrzesień 2018r. – czerwiec 2019r.

Zadanie 2. Organizacja i realizacja kółek zainteresowań, warsztatów i laboratoriów dla uczniów II i III etapu - Szkolne Koła Naukowe.

S.P. Stepnica: 12 grup po 8 osób. Utworzone zostaną cztery grupy na zajęcia z matematyki, trzy grupy na zajęcia z języka obcego, dwie grupy na zajęcia z biologii oraz po jednej grupie na zajęcia z przyrody, chemii i fizyki.

S.P. Racimierz: 8 grup po 8 osób. Utworzone zostaną dwie grupy na zajęcia z matematyki oraz biologii, a także po jednej grupie na zajęć z przyrody, chemii, fizyki oraz języka obcego.

Zajęcia popołudniowe odbywać się będą w wymiarze 2 godzin tygodniowo przez 30 tygodni w roku szkolnym. Zajęcia odbywać się będą w terminie wrzesień 2018r. – czerwiec 2019r.

Zadanie 3. Realizacja dodatkowych zajęć informatycznych z programowania. „Kodowanie na ekranie”

S.P. Stepnica: Zadanie dla klas I-V (9 grup).

Razem godzin: 9 grup x 1h w tyg. x 30tyg.

S.P. Racimierz: Zadanie dla klas I-V (5 grup).

Razem godzin: 5 grup x 1h w tyg. x 30tyg.

Celem zadania jest nabywanie kompetencji informatycznych, umiejętności niezbędnych w przyszłości na rynku pracy. Zajęcia odbywać się będą w terminie wrzesień 2018r. – czerwiec 2019r.

Zadanie 4. Realizacja zajęć specjalistycznych dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych (SPE).

S.P. Stepnica: 12 grup. Dla uczniów I etapu (zajęcia ”Czytam piszę i liczę”): 6 grup po min. 3U = 18U;

II i III etapu (zajęcia logopedyczne i korekcyjne): 6 grup po min. 3U = 18U.

Razem uczniów: 36. Razem godzin: 12 grup x 1h tyg. x 30 tyg.

S.P. Racimierz: 6 grup. Dla uczniów I etapu (zajęcia „Czytam piszę i liczę”): 3 grupy po min. 3U = 9U;

Dla II i III etapu (zajęcia logopedyczne i korekcyjne): 3 grupy po min. 3U = 9U.

Razem godzin: 6 grup x 1h tyg. x 30 tyg.

Zajęcia popołudniowe odbywać się będą w wymiarze 1 godziny tygodniowo przez 30 tygodni w roku szkolnym. Zajęcia odbywać się będą w terminie wrzesień 2018r. – czerwiec 2019r.

Zadanie 5. Realizacja wyjazdów edukacyjnych, w tym 7-dniowa Naukowa Zielona Szkoła (czerwiec 2019) oraz 4-dniowa wycieczka do Warszawy (maj 2019).

Udział w wycieczkach uzależniony jest od postępów w nauce w czasie trwania projektu.

Zadanie 6. Realizacja doradztwa edukacyjno-zawodowego, obejmującego ocenę indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz predyspozycji osobowych do wykonywania poszczególnych zawodów.

Zadanie dla wszystkich uczniów od klas I do VIII plus III klasy gimnazjum.

Koordynator projektu

Wrzesień 2019