ZDROWIE NAJWAŻNIEJSZE

Utworzono dnia 13.10.2020

W ramach tygodnia pod hasłem „ Zdrowo jem, dużo wiem” uczniowie klasy II SP w Racimierzu wyrabiali prawidłowe nawyki żywieniowe i zdobywali wiedzę na temat zdrowego stylu życia. Przekazano uczniom jak ważne dla zdrowia są warzywa i owoce. Dzieci dowiedziały się, że stanowią bardzo istotny element diety i odgrywają ogromna rolę w ich prawidłowym rozwoju. Na jednej z przygotowanej dla nich lekcji, drugoklasiści otrzymali garść wiadomości na temat tego, jak zastąpić słodycze zdrowymi przekąskami, nie zawierającymi dużej ilości cukru, takimi jak: pestki dyni, słonecznika, orzechy, migdały. Ogromne zainteresowanie uczniów wzbudziła lekcja poświęcona piramidzie żywieniowej. Uczniowie klasy drugiej, jak po nitce do kłębka, zdobywali kolejne stopnie piramidy. Po tak i kolorowych kanapek. Nie obyło się jednak bez porządnego przygotowania do pracy. Przed przygotowaniem posiłków przypomniano wszystkie zasady higienicznej i bezpiecznej pracy w kuchni. Uczniowie okazali się bardzo zaradni i kreatywni w przygotowaniu kanapek, które wyglądały smacznie, kolorowo i co najważniejsze zawierały mnóstwo witamin. Warto podkreślić, że w obecnej sytuacji pandemicznej, każdy przygotowywał kanapki dla siebie. Okazało się, że nawet największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że to były ważne lekcje dla uczniów klasy II i zasady zdrowego odżywiania zagoszczą w ich domach na dłużej. A kto wie, może któremuś drugoklasiście uda się przekonać członka rodziny do zmiany nawyków żywieniowych. Jestem o tym przekonana!

Małgorzata Trzeciak

Zdrowie najważniejsze